Blog Yazılarımız

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi VarArkadaşlarınızla sık sık grup çalışması yapmak İngilizceden aldığınız verimi artırır. Böylelikle İngilizceyi kullanma şansı yakalamış olursunuz. Arkadaşlarınızla değişik kelime oyunları oynayarak İngilizce kelime bilginizi zenginleştirebilirsiniz. Grup çalışmaları yapmak, tek başınıza çalışmaktan daha verimli olacaktır çünkü grup çalışmaları sizlerin ihtiyaçlarına hizmet eder. Eğer “writing” sizin için sorun ise o alandan, “reading” de problem yaşıyorsanız o alanda çalışmalar yaparsınız ve eksikliğini hissettiğiniz becerilerinizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

“Herkesten öğreneceğimiz bir şey mutlaka vardır.” Arkadaşlarınızla yaptığınız çalışmalarda birbirinizin yanlışlarını düzeltme şansınız olacaktır. Yaptığınız bir İngilizce çalışmayı önce arkadaşlarınızla kontrol etmek size mutlaka artılar kazandıracaktır.

Pratik yapamamaktan yakınıyorsanız sizin gibi İngilizce öğrenen arkadaşlarınızla grup çalışmaları yaparak kendinize fırsat yaratabilirsiniz. Aynı “sessiz sinema” ya da “ tabu oynar” gibi arkadaşlarınızla ya da ailenizle İngilizce kelime pratiği yapabilirsiniz. Bu hem kelimeleri görselleştirmeye hem de kelime öğrenmeyi çok eğlenceli hale getirir. Aynı zamanda anlamanı bilmediğiniz bir kelimeyi daha rahat anlatır hale gelebilirsiniz.30-11--0001
Yazan : Funda Astarlıoğlu

Referanslarımız