Blog Yazılarımız

İngilizceye Mümkün Olduğunca Maruz KalınDinlediğiniz şarkıları ve izlediğiniz filmleri anlamakta zorluk çekiyor, sınıfta yapılan listening parçalarını en az 3 veya 4 defa dinlemeden soruları cevaplayamıyor olabilirsiniz. Bu sorunların üstesinden gelmek için İngilizceye hayatınızın her anında yer vermeye çalışın. Öğrendiklerinizi içinizden tekrar etmeniz size büyük fayda sağlayacaktır. Yaptığınız eylemleri içinizden tekrarlayarak hem İngilizceyi içselleştirirsiniz hem de İngilizce düşünmenizi hızlandırırsınız.

İnternet artık hayatımızın bir parçası, ulaşabileceğimiz birçok kaynak var. İzlediğiniz dizi ve filmlerin İngilizce altyazılarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle hem İngilizce dinleme yeteneğinizi hem de okuma yeteneğinizi geliştirmiş olacaksınız. Belli bir süre sonra altyazı olmadan da filmleri çok rahat bir şekilde izleyebilir, söylenenleri daha az zorlanarak anlayabilirsiniz.

Öğrendiğiniz kelime ve kalıpları sesli tekrarlar yaparak pekiştirebilirsiniz. Sesinizi kaydetmek telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır.30-11--0001
Yazan : Funda Astarlıoğlu

Referanslarımız