Blog Yazılarımız

Yaz Tahtaya Al Haftaya!Okuduğum şey aklımda kalmıyor ya da cümle yapılarını doğru bir şekilde kuramıyorum diyorsanız öğrendiklerinizi görselleştirmek sizin için faydalı olacaktır.

İngilizcede öğrendiklerinizi yazıya aktarmak kalıcı öğrenme yöntemlerinden biridir. Yazdığımız birçok şeyi görsel hafızamıza yerleştiririz ve hatırlamamız daha da kolaylaşır. Mesela post-it yardımıyla kelime öğrenme sürecini hem görselleştiririz hem de hızlandırmış oluruz. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri küçük kağıtlara yazıp onları yanınızda taşıyarak gün içinde defalarca kelime tekrarı yapabilir ya da evin herhangi bir yerine asarak farkında olmadan edinim sağlayabilirsiniz.

İngilizce günlük tutmak cümle yapılarının pratiğini yapmanızı, hem kelime hem de gramer kazanımlarınızı ve eksikliklerinizi görmenizi sağlar. Bu sürekli tekrarlandığında öğrenilen gramer yapısı ve kelimeler aklınıza yerleşmiş olur ve onları hayata geçirmiş olursunuz. Bildiğiniz gibi İngilizce yazıldığı gibi okunan bir dil değildir ve günlük tutmak ya da öğrendiğimiz kelimeleri kâğıda dökmek, kelimelerin yazılışlarını da geliştirmemizi ve unutmamamızı sağlar. Belli bir seviyeye geldikten sonra yazdığınız yazıları okuduğunuzda artık kendi yaptığınız hataları kendiniz fark edecek ve aynı hataları tekrarlama oranınız azalma gösterecektir.30-11--0001
Yazan : Hilal Korkmaz

Referanslarımız